O blogu

ambiwalentny  to blog spontaniczny. W poruszanych tutaj tematach nie kieruję się żadnymi racjonalnymi wzorcami. Wspólnym mianownikiem zamieszczanych artykułów jestem ja, znajdziesz więc w nich wszystko to, co w moim mniemaniu jest ważne, interesujące lub wywołujące emocje.

Będzie dużo o ogólnie pojętej kulturze, a także wiele moich przemyśleń, zarówno tych o jednostce, jak i społeczeństwie w ogóle. Nie zdziw się również, jeśli napotkasz tu treści bardziej artystyczne, takie jak opowiadania czy wiersze, Krótsze formy standardowo publikuję na stronie ambiwalentnego na facebooku (o tutaj!), na blogu pozostawiając tym samym miejsce dla utworów bardziej rozwiniętych, niemieszczących się w ciasnych strukturach facebookowej mentalności.

Czemu stworzyłem ambiwalentnego? Bo nie znalazłem ani jednego powodu, dla którego miałbym tego nie zrobić. W początkowym okresie blog ten był jakby przeciwwagą do zimowego marazmu, z którego wyrosła olbrzymiej wielkości chęć zrobienia czegoś wspaniałego i niecodziennego. Chęć zmienienia świata. Czy mi się uda? Pogadamy o tym za kilka lat.

A jeśli chcesz się dowiedzieć, przez kogo to całe zamieszanie, to zapraszam na stronę „O mnie”.